Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
Znackovanie Téma:

Znackovanie

karama
karamka@centrum.sk
06.08.2010
Ahojte, rada by som sa spytala ci ma niekto skusenosti s odnaucenim bisonka znackovat. Pomerne dlho (cca 4 mesiace)
nam trvalo, kym sme ho naucili, ze cikat a kakat treba vonku a nie v byte. To mal zhruba pol roka. Od osmich mesiacov vsak zacal v byte znackovat, bohuzial si ako objekt vybral pohovku. Nie je to potreba, je to pud, pretoze to spravi pol hodinu po venceni. Problem je, ze vzdy to spravi ked je sam, tzn. bud ked spime alebo ked nie sme doma. Preto je aj trestanie obtiazne, ale teda aj ked je to uz par hodin vzdy ho vezmem k flaku a vyhresim. Je evidentne, ze chape, ze to nema robit, lebo vzdy zeleze pod postel, kam na neho nedociahneme. Vtedy vieme, ze nieco zle spravil a zvycajne najdeme flak:( Bavila som sa s jednou chovatelkou a ta mi vravela, ze sa to psik neodnauci, je to proste jeho komplex z velkosti. Preto vyskakuje na co najvyssie miesta a ocikava ich, aby budil dojem velkeho psa. Skusali sme aj chemiu (sprayovy odpudzovac), ale ten vobec nezaberal. Ma s tym niekto skusenosti? Da sa to oducit? Prosim poradte:)
piškot

19.08.2010
více je napsáno v Začal se počurávat
Renča
renata.smilkova@seznam.cz
02.09.2010
Ahoj, tak mám podobný problém s bišonkem. Bude mu rok. Značkuje a očurává stěnu jen když nejsme doma a to třeba hned 5 minut po venčení. Když přijdeme domů a zvýším hlas, tak jak říkáš, zaleze pod sedačku a moc dobře ví, že něco udělal špatně. S odpouzovačem mám stejnou zkušenost. Taky něco sháním a doufám, že něco vymyslím.
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "Znackovanie"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist