Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
Naše Nelly je všežravec? - podvýživa? Téma:

Naše Nelly je všežravec? - podvýživa?

Jan Hošek
info@jan-hosek.cz
06.03.2010
Dobrý den, nalezl jsem zde několik příspěvků ohledně nechutelnosti Bišonka.

Naše Nellynka žere úplně vše. Konzervy, dózičky, granule, mrkev, brambory, pomeranče, mandarinky, jablka, housky, rohlíky, chleba - největším šokem byla pro nás její dychtivost po kyselé okurce.

Samozřejmě ji tím neládujeme, když něco z uvedených jíme, dáme jí kousíček.

Nellynka je štíhlá, dávám jí ráno půl dózičky Vom Feinsten, odpoledne půl kapsičky, někdy později ještě čtvrt dózičky. Mezitím nějaký ten pamlsek, odměnu , a když jíme, tak na ochutnání.

Vůbec netrpí průjmy, mezi jejím neutuchajícím spánkem je vždy čilá a společenská.

Několik lidí, včetně jednoho veterináře, naznačilo její podvyživenost, kterou pokládáme za optimální postavičku, neboť opravdu nestrádá.

Jediné, po čem se dvakrát poblinkala byly dva konkrétní druhy granulí, které již nekupujeme a vše je ok.

Prosím tedy o rady či názory:

1)
Je některá z uvedených potravin na škodu, nebo jí máme občas dát ochutnat cokoliv, když jí chutná a nic jí není?

2)
Je výčet jejího jídelníčku chudý?

Moc děkuji.

Honza
Noemi

07.03.2010
Dobrý den, moje fenka váží kolem 4 kg, jsou jí 4 roky. Je uchovněná a na výstavě byla výborná. Potkáváme bišonky, kteří jsou jednou tak velcí a tlustí, jejich majitelé také říkají, že je moc drobná. Je velmi mlsná. Jí granule a kuřecí maso a játra, ze zeleniny má nejraději papriky. Takové dobroty, jako šunka, nebo piškoty, jí nic neříkají
Zuzka

07.03.2010
To: Jan Hošek..... Myslím si, že Vaší fenečce chybí vyvážená strava jako taková. Nepíšete, jaké granule jí dáváte. Mám bišonky s PP, váží kolem 4 kg. Krmíme granulemi a přiznám se, že dochucuji sem tam něčím lepším ...konzervička, kapsička, masíčko, sýr,.... ale granule jsou základ!!!
Jestli je to u Vás také tak, je to OK. Také dávám holkám zeleninku, ovoce, jogurty, tvaroh, baští skoro vše a bez problémů.
Rozhodně ale nekrmte pouze dózičkami, kapsičkami, odměnami a pamlsky. Jak jsem už psala, základ jsou granulky, to ostaní je navíc .... nadstavba :-) Potom je to OK!!!
Držím palečky Nellynce i Vám
Jan Hošek
info@jan-hosek.cz
08.03.2010
Děkuji za odpovědi. Zuzko - jaké granule bys doporučila? Nevěděl jsem že granule jsou ZÁKLAD :o) myslel jsem že dózičky a maso. Prosím o radu jaké Granule
Jan Hošek
info@jan-hosek.cz
08.03.2010
.. stačilo zadat hledat na bišonek.cz GRANULE a vyzkoušíme nbejprve asi ten PROPLAN. Vím, že různé granule nejedla, ale PROPLAN jsme ještě nezkoušeli.
Jana

08.03.2010
Pozor na brambory a čokoládu! Jsou pro psy nebezpečné. Nemají enzymy na rozklad látek obsažených v těchto lidských potravinách a kromě těžkého trávení můžou způsobovat vážné problémy. Pes má trávící organizmus přispůsoben na jiné složení stravy než člověk, přestože se považuje za všežravce, složení stravy by mělo být jiné než lidské. Psům dáváme granule a pokud jim chceme podle nás dopřát, tak jim vaříme speciálně pro ně. Jako pamlsky piškoty, psí bombóny apod.
Jan Hošek
info@jan-hosek.cz
08.03.2010
čkoládu bych jí nikdy nedal, ale vykramařila z tašky kočičí jazýčky, když byla sama, obratně si ZALEPENOU krabičku otevŕela, všechno zhltla, když jsme se vrátili, jen mlaskala a olizovala se šťastně, dokonce byla tak milá, že nám druhou krabičku nechala celou a neporušenou. Báli jsme se a dali pozor na reakci, ale nijak se netřásla, zle jí nebylo, tak jsme nikam o radu nevolali. :o)
Zuzka

08.03.2010
To: Jan Hošek ... Já krmím granulemi Arden Grande, ale musíš vyzkoušet, co tvojí fenečce sedne. Každému pejskovi nevyhovuje všechno. Proplan není špatná volba. Znám několik bišonků na Proplanu a jsou zdraví, mají krásnou srst, tak proč ne. Ale jak říkám, chce to vyzkoušet. A přidávej granule do těch masových kapsiček pomalu, ať si fenečka na ně může zvyknout. Každý den o trošku víc, tak do týdne už můžeš dávat plnou dávku a klidně ochutit i těmi kapsičkami.
Hodně štěstí a napiš, jak vám to jde!
Zuzka

08.03.2010
Ještě jsem zapomněla k té čokoládě. Jak píše Jana, na ni si dejte opravdu pozor. Pro takového malého pejska může být śnědená krabička kočičích jazýčků i smrtelná. Čokoláda je pro pejsky jed, Nellynka měla veliké štěstí!!!
janula

08.03.2010
Jěště k té čokoládě:jsou speciální čokoládové bonbonky přímo určené pro pejsky.Je možno je koupit v běžném obchodě pro domácí mazlíčky.Stojí 20kč,je jich tam asi 10dkg.Našemu Daníkovi moc chutnají a vydrží mu celkem dlouho,protože je jenom dostane za odměnu.
Jan Hošek
info@jan-hosek.cz
08.03.2010
Chápete to, že jsem se právě vrátil domů, a ona mezitím vlezla ze sedačky do DRUHÉHO patra police, aby odtamtud sundala a snědla balení čokoládových placiček? Budu to vše muset někam zavírat, když pro mls šplhá jako kočka i 1,5 nad zem . A už proto, že to je, jak tvrdíte, tolik nebezpečné. Teď budu do večera na nervy, zda se jí néco nestane :o((((
janula

08.03.2010
To je teda čiperka!
Petra

10.03.2010
Dobrý den, mám dvě holčičí bišonky. Krmíme Brit care, a do něho přidávám trošku kapsičky nebo konzervy. Jako pamlsek buď psí piškotky, nebo takové sušenky ve tvaru kostiček do Proplanu. Po všem jiném i psím, jako jsou různé tyčinky, má hlavně ta jedna zažívací problémy, hlavně průjem. Jinak se od stolu snažím nedávat, vím, že jím to spíš škodí, než prospívá. :-)
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "Naše Nelly je všežravec? - podvýživa?"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist