Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
Očička Téma:

Očička

Palma,vačice

07.02.2010
Ahojky

mám problém náš pejsek má pod očima hnědý výtok .. A nevíme čím to máme vytírat . Prosím o radu moc děkuji ;)
Noemi

08.02.2010
Ahoj, moje fenka /bichon frise/ má také tento problém. Při vyšetření v narkoze, zjistili, že má jen horní slzné kanálky - dolní chybí. Je to uchovněná fena s výbornými předky. Tato vada nevylučuje fenku z chovu a proto spousta bišonů tímto trpí. Je to jen estetická vada, srst u očí vystříhávám a oči proplachuji borovou vodou.
Noemi

08.02.2010
Normálně slzné kanálky odvádějí zlzy do nosu. Moje fena je a bude bezdětná
Zuza

09.02.2010
tento problem se resi v tematu zafarbenie srsti... tam je vse.
ja mam pejska po chir. zakroku, stejne jako u Noemi, mi rekli, ze se tito jedinci z chovu nevylucuji (osobne si myslim, ze je to chyba) pul roku jsem mu oci cistila, vystrihavala srst a pak navstivila odbornika oftalmologa, udelal vysetreni, pockali jsme na vysledky a po vzajemne domluve sli do upravy oci, ma upravena dolni vicka vycistene ocni kanalky a mame od toho pokoj.... ted jezdi jednou za rok na kontrolu :-) doktor mi rekl, ze je to na me, jestli do operaci pujdu nebo ne, muze se z toho neco stat, chytat zanety... ale taky nemusi, ja jsem tohle riziko podstupovat nechtela, tak jsem do toho sla, sice to byl taky risk, jestli se to povede, ale povedlo a ma krasne ocni okoli a ma nadherny kukadla :-))
Petra

10.02.2010
No a nám to vůbec nepomohlo. :-(
Zuza

11.02.2010
Petro, to je taky klidne mozny, ze to nezabere, to mi taky rikal, je to pripad od pripadu a taky zalezi na doktorovi, jak to umi. Ja opravdu nedam dopustit na MVDr. Beranka (ordinaci ma v Pardubicich, ale jezdi i 1x tydne do Prahy do kliniky KOLMA) nejdrive mi zachranil meho predchoziho psa a pak mi odoperoval oci u druheho psa.. je to očař a je to asi jedinej doktor, který mě jeste nikdy nezklamal.
Petra

11.02.2010
Hm, já vím, asi ho zkusím, začínám o tom přemýšlet, do Prahy se to od nás ještě dá. Pořád ho mám v záloze, už nevím, co by jsme udělali, je tak krásná a tohle mě fakt trápí. :-(
Petra

11.02.2010
Zuzo, prosím, já jsem se dívala na jejich stránky, pan doktor tam dojíždí prý 2 čtvrtky v měsíci, ale kontakt na něj tam není,nemáte adresu, nebo telefon nebo něco, abych teda zavolala do těch Pardubic, asi zkusím se tam objednat, je to asi poslední naděje, chtěla bych se i zeptat, co myslí, i když nás asi bude chtí vidět. Ještě Zuzo, chtěla jsem se zeptat na ceny, normálka?? :-)
Zuza

12.02.2010
Petro, já na něj opravdu nedám dopustit, moc mi pomohl a nikdy me nezklamal... kontakt tady: http://www.firmy.cz/detail/473628-mvdr-jiri-beranek-pardubice-bile-predmesti.html

Co se tyka cen, tak patri k tem drazsim, ale vyplati se to... je to sice uz vice jak rok a pul, ale za oftalmologicke vysetreni bez chir. zakroku chtel asi 250,- a pak operace (ta nase tj, uprava dolnich vicek a proplachnuti kanalku stala kolem 3tis, v cene byly i nasledne kontroly... Nikdy ti nikdo nerekne, ze to bude 100% v poradku, ale me se ten risk proste vyplatil a protoze jsem vseobecne k doktorum neduveriva, kolikrat jedu k vicero aby mi diagnozu potvrdili... Zni to jako reklama, ale proc si to nechat pro sebe :-)) TAK HODNE STESTI
Petra

12.02.2010
No tak to jde, my jsme za tu operaci dolních víček a kontroly dali asi 2.200,-, takže to není tak hrozný, ale právě teče jí to dál, a nic se nemění, tak fakt nevím.
Marta
martice.praha@seznam.cz
21.03.2010
Zuzko a Petro, mám stejný problém, očička slzí, vystříháváme, nedaly by jste mi prosím kontakt na toho odborníka - očaře..? Nedokážu odhadnout, jestli to pejskovi může nějak vadit, co si o tom myslí odborník..? Mě čištění nevadí, nechci zbytečnou operaci, ale na druhý straně nevím.
Děkuji!
Petra

23.03.2010
Marti, Zuza to píše v příspěvku z 12.2.2010, p.dr. Beránek.
Hany
info@jan-hosek.cz
24.03.2010
Taky jsme se informovali ohledně operace víček. Buď se v narkóze proplachují, nejlépe zároveň s čištěním zubů. Tedy neuspávat pejska jen kvůli očičkům, pokud nemá vážné problémy. Druhá operace slzných cévek, ale to prý může dopadnout i zle, ve smyslu, že se chytne špatná cévka a pejsek pak bude naopúak slzet málo, takže na tom budete hůře, budete mít pejska bez hnědých skvrn, ale chudáka, kterému budete muset dokapávat očička. Rozhodně nedáme naší princeznu pod kudlu s riziky jen proto, aby byla celá bílá. Vše jen v otázkách nutnosti záchrany zdraví. Ne pro rozmar páníčků, aby jejich fenečka byla v parku u hovínek ta NEJBĚLEJŠÍ, pokud tedy svého pejska máte rádi a nemáte ho pro okrasu a trumfy.
Zuzka

24.03.2010
To: Hany Plně s tebou souhlasím a tím, co píšeš, mi mluvíš z duše. také bych NIKDY!!! nedala svoje holky operovat jen kvůli kosmetické věci a to zbarvení pod očima je. Bude stačit, až operace opravdu bude nutná pro zachránění života. Ale jen tak, z rozmaru, to tedy ne. Jen proto, aby mi někdo, jak psala Hany, nad \"hovnem\" v parku chválil bišonka, jak je bílý.... NE? DĚKUJI!!!!
Petra

25.03.2010
Ale to není úplně pravda, my jsme měli tento problém také, a pan doktor mi vysvětlil, že pokud dolní víčka trošku \"neseřízneme\", budou dráždit rohovku, což není dobře, mohli by pak vznikat vředy na rohovce, a to by se stejně muselo operativně odstranit. Proto jsme takový zákrok podstoupili, pravda je, že očíčka slzí dál, a teď už je to opravdu jen estetická záležitost, a už nebudeme dál nic podstupovat, protože asi u jednoho očička není slzný kanálek, u toho druhého a no, ale prostě asi špatný. Je právě otázka, zda je nebo není to jen estetická.
Zuza

29.03.2010
Já bych nikdy nedala pejska zybtečně pod kudlu, kdyby to nebylo dobré pro jeho zdraví! Pro operaci očiček jsme se rozhodli po dohodě s doktorem, který si se mnou sedl, řekl mi pro a proti a ta pro převládala! K mému konkrétnímu připadu mi řekl, že má nejspíš ucpané kanálky, takže jsme zkusili jen výplach (kapkami do očí) když při dalším opht. vyšetření opět protíkala tekutina místo nosánkem kolem očí, řekl, že je možné že má špatně vyvinutá dolní víčka nebo má hodně ucpané kanálky, to může v budoucnu vést až k zánětům očí...takže jsem si spočítala co je pro mě a pejska lepší, jestli v pul roce (kdy je jeste mlady) ho nechat operovat a zkusit mu ty oči zlepšit nebo to nechat být, občas proplachovat kapkami a až bude starší, může chytat záněty a budu trávit hodně času léčbou a na veterině. V tomhle případě mi vyšlo lepší, ho dát na operaci a jezdí na kontrolu, jsem spokojena a nejedná se o estetickou záležitost. Mě bylo řečeno, že to jak se všude říká, že je to ze slzení ty tmavé skvrny kolem očí a že to nic není, je pěkná kravina, protože nic není bezdůvodné! ale protože to lidi na výstavách maskují, bohužel se tato vada šíří dál i přes PP... Já mám dva pejsky bišonka (ten je pravým úkazem, že není pravidlem bílý pes = slzení (nemá ani skvrnku) kanálky fungují 100%) a bolonacka, ten je po chir. zákroku, sice trochu slzí, ale nejsou to ty šílený tmavé skvrny! A mám jistotu, že jsem udělalal maximum pro to, abych zamezila vzniku zánětů a kdo ví, k čemu by to mohlo vést! Ale je to na každém z nás, jak se rozhodne, případ od případu je individuální!
Petra

29.03.2010
Souhlasím na 100% se Zuzou.
kjaja

30.03.2010
ahoj.Nám taky trochu slzí oči.operovat bych ho nedala.na odstranění používám gelík od hery soin des yeux nanaším ho tak ob den pod oči nechám zaschnout pak vyčesu a nanesu další vrstvu která slouží jako ochrana používám na to zubní kartáček protože je malej a občas používám vodičku od beaphare odstranovač skvrn od slz.skuz nejdřív používat tu vodičku od beaphare je víc učinná.Zkus a uvidíš
Bara

31.03.2010
To kjaja, to co píšeš je pouze pro zamaskování, vodička od beaphare je dobrá, skutečně bělí kolem očního okolí, ale problém to nikdy nevyřeší. Pro výplach je potřeba oči pročistit Opthalmo.... kapkami... Me se šíleně líbí, jak to nikdo nechce uznat, že jeho pes může mít vadu (tato vada se šíří dál, protože to rozhodčí na výstavách přechází a právě těmito prostředky jak psal/a kjaja to na ten den daji dohromady). Když vám slzí oči,t aky si je čistíte, když je to horší, jdete k očaří, myslíte si, že u psů a jiných zvířat to je jiné? Když mu abnormálně slzí oči a má \"TMAVE\" skvrny, jednejte jak myslíte, Zuza s Petrou to tady píší jasně, záleží jen na vás, vždy vám nikdo nedá 100% jistotu, že se to povede, ale obdivuju ty co se neboji o tom otevřeně mluvit a snaží se proti tomu leccos dělat. Potkala jsem nedávno pejska (JRT) v parku, pejsek mel skelny oci, ale jinak byl cili, ptala jsem se co se stalo apani, ze vcas nerozpoznali zanet oci, taky mu je porad cistili a mysleli, ze to staci, nemel extra skvrny.. a nakonec vidi tak na 20% a jsou radi, ze aspoň to zachranili, stejne tak se setkate s pejskem, ktery cely zivot slzi, vidi, je cili a nic mu neni, je to jen na vas, kazdopadne, s priznejte, ze asi neco neni v poradku, kdyz se tohle u pejska deje!
plälma,vačice

17.04.2010
Děkuji všem ;))
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "Očička "

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist