Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
pelichání Téma:

pelichání

janinka

27.12.2009
Ahoj lidičky, můj bišonek je nádherný pejsek, ale .... Kupovala jsem ho, protože všichni mi tvrdili, že to je pes, který se hodí k alergikům a vůbec nepelichá. Je to jako sranda. My máme chlupy všude. Na koberci i na sobě. Kdybych byla alergik, tak bych už asi byla po smrti, protože jeho srst je fakticky všude. A to ho vyčesávám. Tak jak je to možné??? Ještě mu není rok, změní se to někdy?
¨Slapničková

27.12.2009
Pokud je zdravý, nekojí štěňata a je to opravdu bichon frisé s rodokmenem, tak to není možné mám jich několik a chlupy krom hřebenu nikde.
peťula
václav.brodec@seznam.cz
28.12.2009
V rodině máme jednoho už 3 roky a krom kartáče ani chlup. Nyní jsem dostala k vánocům svého prvního bišonka a zatím také ani chloupek.
Alfinka
Alfi.l@seznam.cz
28.12.2009
Máme bišonka Jerryho už pět měsíců,ale taky ani chloupek kromě kartáče.Máte opravdu bišonka?
janinka

28.12.2009
Fakt je to bišonek, kupovala jsem ho od paní, která se jejich chovem zabývá. Viděla jsem i rodiče. Ale veterinář nám řekl, že se to do jednoho roku spraví. Moc tomu nevěřím, protože jsem ještě neviděla psa, který by tak pelichal. Předtím jsme měli několik pejsků v rodině, jezevčíka, vlčáka, pudla, ale náš bišonek předčí úplně všechny. Co s tím??
peťula

28.12.2009
A co vitamíny? Nepotřebuje nějaké?
Slapničková
bichon.charnett@seznam.cz
28.12.2009
Veterinář nemá pravdu, není to normální u žádného psa v takto nadměrné míře a u bišonka už vůbec ne. Mohla by jste mne poslat foto Vašeho pejska na můj email?
Jana

03.01.2010
Chováme bišonky již několik let a můžu potvrdit, že bišonek nelíná ani když se mu mění srst v mládí. Srst odrůstá přirozeně a sříháním se mění. Vše přebytečné zůstavá v kartáči. Doma ani chloupek. Možná by se chtělo zeptat jiného veterináře, protože pokud se jedná opravdu o bišonka, musí být nemocný.
Zuza

03.01.2010
ahoj, jak tady čtu potíže s pelicháním, na gauči sice chloupky nachazím, ale jsou to jedinci samotáři, ale předtím jsem měla jorkšíra a tam to bylo stejne, bylo mi tenkrát receno, že tito psi nelinaji klasicky, ale pustí chloupek čas od času, to si myslim i o bišoncich, ale je to jen muj dojem :-)). Mam dva pejsky bišonek je bez PP a bolonacek je po rodicich s PP a chloupky taky najdu, nejenem na kartaci, ale je jich diametrálně méně než u psa, který pravidelně líná. ale s čím se setkávám, jsou alergie, lidí v mém okolí, neni to sice tak hrozné jako u psa s podsadou, ale alergie se i tak objevi, bohužel....
Ejmi

04.01.2010
Mám bišonka a boloňáka, nikde ani chloupek. Musím je každý den česat, abych odumřelé chlupy dostala ven.
piškot
p_iskotek@seznam.cz
18.02.2010
HELP!! zdravím vás, potřebovala bych radu. Mám 4ročního bišonka a teď mu začala vypadávat srst - vlna ze zad a na zadku až je vidět kůže. Je to tím, že by měl zanesený anální žlázy? Koupu a vyčesávám v beaphar. Máte s tím, někdo zkušenost? prosím pomozte mi. můžete mi i napsat třeba na email. děkuji mockrát
Pavla
zrzinuska
22.02.2010
Ahoj, mám ten samý probléím. Mám 4měsíční fenku Bišonka s PP (takže to bišonek je :) ) a jsme zoufalý. Neustále se drbe. Už si začala i vykusovat srst. Má už poloviční srst na nožičce a má už vydrbané i místa na tělíčku. Byla jsem s ní i u vet. Dostali jsme na to kapku ua krk Stronghold (přesto, že je odčervená pravidelně, vitamíny Vitaderm a šampon Medivet proti svěděni v kterém jí koupu každý den. Bohužel jí to vůbec nepomáhá. Dál jí padá srsrt, dál si to vykusuje. Nemáte s tím někdo prosím zkušenost?? Za deset dní jdeme pro výsledky testu. Vzali jí pár chloupku na DTM dermat. test, ale do té doby se asi ukouše a já se bojím, že stejně nic nezjistí.... prosím poradíte? Jo a anální žlázky jsme také vymačkali..
piškot
p_iskotek@seznam.cz
22.02.2010
Pavlo, prosím, pokud něco zjistí, napiš mi to semky. Já už byla u veterináře, anální žlázky v pořádku, žádný breberky nic. Takže mi řekl, že neví, co to může být. Dostala jsem jedny prášky na urychlení výměny srsti a tablety s rybím tukem a vitamínem H, mast, a teď musíme čekat. Teď trochu odbočím od Bišonků. Měli jsme doma Argentinskou dogu, byla silně alergická, také jí padala srst, taky jsme koupali v Medivetu, ale nějak to nepomáhalo. Tak pokud vám nic neřeknou, tak bych se ještě obrátila do prahy na Jagy, tam dělají testy na co by mohla být alergická, ale je to drahý...
Jana

22.02.2010
Vypadávání srsti způsobují z větží míry vnitřní paraziti. Paraziti se dělí na vnitřní (endoparazité) a vnější (ektoparazité). Vnější jsou ti, kteří žijí na povrchu (blechy apod.). Poruchy srsti a svědění (vykousávání apod.) hlavně způsobují vnitřní paraziti, jako jsou např. škrkavky, tenkohlavci apod., jejihž vajíčka kolují v krvi a způsobují vážná onemocnění, mimo jiné srsti a kůže. Jakmile je pes ve stádiu onemocnění kůže, nestačí jednorázové odčervení, jelikož se tím odstraní pouze paraziti z trávicího ústrojí, ale je nutné několikanásobné odčervení po cca 14 dnech, jelikož vajíčka kolující v krvi se většinou dostanou do plic, od tud se vykašláváním s hleny dostanou polknutím opět do trávicího ústrojí a pes je opět nakažen. Doporučení: dospělá zvířata odčervujeme pravidelně každých 3 - 6 měsíců, nejlépe je vyšetřovat trus dospělých zvířat cca 1 x za čtvrt až půl roku a v případě pozitivního nálezu provést odčervení opakovaně v rozestupu 14 dní.
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "pelichání"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist