Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
Nemoci Téma:

Nemoci

Veris

27.12.2009
Chtela jsem se zeptat jakyma nemocema muze trpet bisonek..? Můžou trpět i luxaci?
Slapničková

27.12.2009
Luxace patelly ano - postihuje především jedince malých plemen
janula

30.12.2009
Jsem neznalec,co je to ta luxace a jak se projevuje?
Slapničková

31.12.2009
Patella neboli kolenní čéška je důležitá část kolenního kloubu zadní končetiny, upínají se na ni svaly natahující koleno. Luxace patelly (čéšky) je onemocnění, které způsobuje vykloubení kolena, a tím problémy s pohybem. Těžší případy mohou být pro psa dost bolestivé. Luxace čéšky může být dědičná nebo následek zranění, případně nedostatečné kloubní výživy v době růstu.Nejčastěji jsou luxací patelly postižena malá plemena (čivava, pražský krysařík, toy pudl atd.), ale projevuje se také u mnoha dalších plemen. Některé kluby požadují pro chovnost toto vyšetření u bišonků zatím není povinné. Záleží na dobrovolnosti chovatelů bišonků zda toto vyšetření svému psu který bude působit v chovu nechájí udělat. Já jsem například nechala vyšetřit mé krycí psy. A podstoupí je i moje chovné feny, které budou působit v chovu od roku 2010.

janula

31.12.2009
Díky za vysvětlení paní Slapničková!Jěště bych se chtěla zeptat,jakou kosmetiku používáte na ty Vaše pejsky?A jestli po každé procházce a venčení mu neškodí,že mu myju pacinky a bříško?Nějak se nemužu v tom všem zorientovat.A taky co dáváte za stravu?Vřele děkuji!
Slapničková

02.01.2010
All systems - šampon Whitening, časté omývání nevadí, a používám granule BOSCH - již takřka 20 let, občas zkusím i jinou značku, ale vždy se pokorně vrátím zpět k Bosch.
janula

02.01.2010
Díky moc za cenné rady moc si toho vážím!Šamponek už jsem našla na internetu,určitě si ho objednám!Ty granule jsem taky našla ale nevím jaké vybrat!Buďte tak hodná a ještě s tímto mi poraďte!Náš Daník ma skoro 2roky a váži 7,2kg.Není to jistě ideální váha pro bišonky ale mně to nevadí miluje ho celá naše rodina,hlavně syn/27let/ a manžel,který údajně ani jeden nechtěli psa!Díky moc!Dívala jsem se na Vaše stránky,úžasně krásní pejsci!
vali
sirladinek@seznam.cz
14.01.2010
Prosím Vás chtěl bych se zeptat, proč našemu bišonkovi starý je 3 roky neustále ukapává moč je to dost nepříjemné děkuji.
Radka

14.01.2010
To: vali ...... Nejlepší bude, když se na to zeptáš veta. Určitě to není normální a může jít o nějaký zánět močáku, prostaty, či co ještě! Být tebou, co nejdříve bych hnala k vetovi!!!
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "Nemoci"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist