Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
ANÁLNÍ ŽLÁZY Téma:

ANÁLNÍ ŽLÁZY

mimoňka

01.10.2009
Měl jste někdo u bišonka problém\"anální žlázy\" ?
mimoňka

01.10.2009
máte s tím někdo zkušenosti ???
Bara

02.10.2009
Otazkou je, co tím myslíš. Já svému pejskovi pravidelně vymačkávám anální žlázky průměrně tak 1x/za měsíc a nikdy žádné potíže neměl, jestli tak 1x sáňkoval, jinak nic, pravidelně odčervuji a zadeček každý večer umývám aspon z venku, aby nebyly nějaké nečistoty. Vše si dělám sama, nepotřebuji asistenci ani doktora, ano stříhačky, ale je pravda, ež vokolí mám jednu paní, která na vymačkávání musí jezdit na veterinu, protože pejskovi to jednoduše vymačkat nelze.
mimoňka

02.10.2009
Zajímalo by mě,jestli je lepší čistit je preventivně,nebo až když je to potřeba.
Bara

02.10.2009
jasně, že preventivně, vždycky je lepší potížím předcházet!!!
mimoňka

02.10.2009
Mám bišonku a do 4 let ji nikdo anální žlázy nevyčistil a jednou se ji udělal takový pupínek, tak jsem s ní šla na veterinu,nikdo mi neřek co to má,až při třetí návštěvě si pani doktorka všimla,že by to chtělo vyčistit anální žlázy.Jenomže moje holčička už byla tak bolavá mezi zad.nožičkama,že už na sebe nechtěla nechat ani sáhnout,i mě kolikrát při mazání kousala.Nakonec měla bolavý ocásek,musela jsem ji ho úplně ostříhat.To bylo ze všeho to nejhorší,konec ocásku ji upadnul,protože ji ho nedokázal nikdo vyléčit.Bylo to HROZNÝ.Trvalo to 3měsíce,než se ji to zahojilo.nosila ve dne i v noci košík a límec.Přez noc jsem ji měla v posteli na vodítku abych o ni pořád věděla.Přez den když jsem ji chtěla trošku ulevit od košíku,tak jsem ji nosila na ruce,už ani nechtěla chodit,štěkla si abych ji vzala a nenechala v druhém pokoji samotnou.Trpěli jsme obě dvě.Denně jsme chodili na injekce,měla prášky,antibiotika 3x. A-k tomu byla březí,takže rodila dřív a měla to mrtvé.Už bych to nechtěla v životě zažít.Jinak děkuju za radu.
Bara

02.10.2009
Tak to me moc mrzi, skoda, ze jsi narazila na takove lekare, kteri delaji svoji praci zodpovedneji, vetsinou kdyz se chodi kazdy rok na ockovani, tak se i doktori ptaji na analni zlazky meli by je kontrolovat nebo v salonu pri strihani, taky to patri ke sluzbam a je skoda, ze jsi to nevedela driv, mozna se tomu dalo predejit daleko driv, nez az kdyz byl problem.
Zuzka

02.10.2009
Mne tedy docela zarazila ta březost. To jste nakryli fenu, která má takové zdravotní potíže? Píšete, že brala antibiotika a k tomu byla březí. Jste u mne prasata, to se jinak nedá napsat!!!
Chudinka fenečka, tak veliké problémy, které jste jí ale zavinili vy, to se na mne nezlobte. Každý správný chovatel a páníček na svém pejskovi pozná, že mu něco je a není ve své kůži. Nejen vet, ale hlavně vy jste zanedbali plno věcí a do toho jste nechali fenku nakrýt. Je mi z toho zle!!! Kdyby jste byli všímaví, tak byste poznali, že má fenka bolesti a potíže. Ale to se vše řeší až po ..... a už bývá většinou pozdě!
To všechno by se ale ještě dalo \"nějak\" omluvit, ale ta její březost tedy ne. Buď jste neschopní a nedokázali jste ji uhlídat, nebo \"prasata\" a plánovaně jste ji nakryli. Není ale mezi tím rozdíl, vyjde to nastejno.
Vám bych nesvěřila ani plyšáka, chudinka holčička fenečka, jak se sama může bránit???
mimoňka

02.10.2009
Nechala jsem ji nakrýt ,nic ji nebylo a ani neměla žádný problémy.Kdyby nebyla zdravá,nikdy bych ji nakrýt nenechala,mám ji jako dítě.Potom se nedalo nic dělat,muselo se to léčit,nechtěla jsem o ni přijít a na veterině mě ujišťovali, že to štěňátkum neublíží.Příčina mohla být i Herpes infekce.Jinak, díky moc \" za podporu\".
Zuza

03.10.2009
Zuzko, myslim si, ze to jsou dost silna slova!!! Oni se snazili, ale protoze nemeli v okoli nikoho, kdo by jim poradil, tak to takhle dopadlo, stalo se, tak pro priste budou chytrejsi. Sama vis, ze spousty majitelu se o svo pejsky nestaraji ani z 1/3 tak jako MIMONKA. proto si opravdu myslim, ze jsi to s reakci prehnala!!!!! tady je to o radach, ne o.....
jana

14.10.2009
souhlasím se Zuzou. Když jsem četla reakci Zuzky, nevěřila jsem, kde se v člověku bere tolik zla a bezohlednosti. Urážet umí každý hlupák, ale rada žádná!!! Tak proč sem Zuzko chodíš??? Nepatříš sem.
mimoňka

14.10.2009
Moc velký dík za podporu Zuze a Janě. Díky.
Zuzka

14.10.2009
Stojím si za tím, co jsem napsala. Fenečka má tak veliké zdravotní problémy, jak je tady popsala mimoňka a přesto je nakrytá!!!
Určitě je také bez PP a její majitelé si myslí, že fenka \"musí\" mít štěňata, nebo chtějí ta \"lozkosná\" štěňátka od té své milované fenečky! Obojí je špatně. Množit dál štěňata bez PP je nerozum a nakrývat fenu za každou cenu ještě větší!
Zuza píše, že se snažili, ale neměli v okolí nikoho, kdo by jim poradil. Nóóóóó nevím, ale nechat fenku takhle \"zaprasit\" a nepoznat, že má nějaké problémy, mi přijde dost otřesné. Když svoji fenku tak milují, jak píšeš, tak by na ní určitě hned poznali nějakou změnu chování a nenechali by věci dojít tak daleko, až jí .... \"konec ocásku upadnul\" .... to vám, milovníci psů, příjde normální!!! Hlavně, že se jana ptá, kde se ve mně bere tolik zla. To by ses spíš měla zeptat mimoňky, když nechá svojí fenečku takto trápit a nepozná na vlastním psovi, že má bolesti a problémy. Jděte do háje s tou vaší ohledností. Jsem ráda, že mezi vás nepatřím, jinak bych se ......
Ale to neznamená, že nebudu psát, co si myslím.
Zuza

15.10.2009
Zuzko, ale už mě vážně štveš, já ti tvůj názor neberu a i Mimoňka si je vědoma pochybení, proto se taky snaží dalším problémům předejít. A to co jsem napsala, že je možné, že v okolí neměli nikoho, kdo by jim poradil, dám ti jeden příklad za všechny moje předešlá fenečka se dožila jen 8 let a to jen proto, že jí má neznalost (že malý pes nesmí ze schodů) a špatná léčba totálně odrovnaly játra a díky tomu se jí špatně vyvinula páteř.. A to jen proto, že jsem jí vzala na stříhání k odborníkovi a ona se lekla strojku, měla jen křeč v krční páteři, ale doktor to nepoznal a my to zjistili až o pul roku později při změně doktora!!! Taky bys mě za to ukamenovala, že jsem nechala jorkšíra běhat ze schodů a že kvuli mě měla tyhle zdravotní problémy??? Ale my se taky snažili předejít dalším potížím, stejně jako mimoňka a teď jsem o dost chytřejší a opatrnější... to je vše léty praxe a zkušenosti. Já držím Minoňce a její holčíčce palce a i bez kousku ocásku se dá existovat :-)))
mimoňka

15.10.2009
Pro Zuzku-Tak za prvé,moje fenečka je s PP a nakrýt jsem ji nechávala,KDYŽ BYLA ZDRAVÁ, jak jsem tady už psala,nejsem žádná množírna.Je jí 5 let a ještě štěňátka neměla.Po celou dobu léčení jsem denně byla u veterináře,nikdo mi nedokázal pomoct,ani mi na vet.za celé 3měsíce nepřiznali,že to je od an.žl. Víc už nemám chuť to rozvádět,vůbec ne s takovým člověkem,který nic takového nezažil !!!
Pro Zuzu-Se Zuzou soucítím,protože vím jak jí je.A moc bych ji chtěla poděkovat za pochopení.Dlouho mi trvalo,než jsem se s tím vyrounala,ale jsem šťastná,že je zdravá a že na jejím ocásku to není znát.Zuzo moc a moc díky a taky držím palce, ať se vás drží jen štěstí.
Zuza
www.pata.estranky.cz
16.10.2009
Mimoňko díky, i vám taky hodně štěstí a zdraví. Snažím se co to jde a zatím se snad drží :-)))
Petra
Petrasirhy@atlas.cz
29.10.2009
Dobrý den, nikdy nepíšu do diskuzí, většinou je pročítám, a získávám rady, názory, postřehy, zkušenosti, pro mě tady určitě zkušenějších, ale to, co tady píše a předvádí paní nebo slečna Zuzka, tak to jsem málem nerozdýchala. Proboha, kde se to ve Vás bere, jak můžete někoho takhle nazývat a osočovat, když nevíte o tom problému skoro nic. S vámi bych se teda setkat nechtěla a natož od Vás poradit. Když dokážete nazvat paní, která se tu snaží poprosit o radu takhle nazývat, hodnotit a urážet. A už teda vůbec nechápu to, proč by někdo nemohl mít pejska bez papírů a proč by to bylo špatně. Kde berete tu drzost někoho takhle zhodnotit. Radši sem opravdu nepište a jen si tiše supěte u počítače, až se tou zlobou .......... Mimoňko, Vám držím palce, a chápu Vás. Mám bišončí holčičky 2 a také jsem nevěděla, že se alnálky vymačkávat musí a měli by prevetivně vymačkávat, myslela jsem, že čím víc, tím se víc zanáší, a že někteří pejsi na to trpí, a někteří ne. Teď už to vím, a hned jak půjdem střihat, poprosím o to. Mějte se a držím palečky, ať už nás nikoho nic zlýho nepotká. :-)
mimoňka

29.10.2009
Péťo moc děkuju za podporu Vám i Zuze.Taky se mějte moc hezky a držím Vám oběma palečky,aby vám dělali vaši miláčci jen samé radosti.
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "ANÁLNÍ ŽLÁZY"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist