Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
obojok alebo popruhy? Téma:

obojok alebo popruhy?

Miška

15.08.2009
Ahojte,
poraďte mi prosím. Čo je lepšie pre bišonika - obojok alebo popruhy? Ďakujem
monika

15.08.2009
Ahoj,
my máme postroj, môj bišónik dosť ťahá a na obojku by sa riadne škrtil, síce on sa aj na postroji ale je to lepšie. Hoci šteniatko by sa malo najprv učiť na obojku a aj pri cvičení je lepši. Na von máme postroj a na cvičenie používame obojok.
Janula

16.08.2009
Já dávám našemu bišonkovi popruhy,je to pro něho pohodlnější a méné trýznivé.Ale taky jsem ho učila na obojku.
PALMA,VAČICE

16.08.2009
já dávám obojekale je to na tobe proste psa naucis na co chces ty...
Miška

17.08.2009
ďakujem za rady :)
Zuza
www.pata.estranky.cz
17.08.2009
AHoj, pro každého psa jsou lepší kšíry, ale pozor, na trhu se víc pohybují takové, kdy je popruh kolem krku a kolem hrudníku (bohuzel je jich víc a víc), takové jsou dle mého nazoru na nic, dalo mi práci abych sehnala kvalitní popruhy které jsou pouze kolem předních pacek tzv trojuhelnik a (něco jako jsou poruhy pro psa do auta) tudíž se nenamáhá krční páteř. Na výcvik určitě obojek. Tak aby jste předešli potížím s páteří, mý psi nesmí chodit ze schodu aby si nenamahali obratle, je to pro ně nepřirozený pohyb, nahoru ovšem mohou. MOniko, měla by jsi opět dát bišonkovi obojek a učit ho chodit bez tahnutí, jemným škubáním toho docílíš a pak se vrat zpatky ke kšírám, je to tvá benevolence, že na obojku táhne a na kšírách mu v tom ještě pomáháš. Měla jsem psa, který díky obojku a naší neznalosti, chodil po schodech a měl poškozenou páteř, nikomu to nepřeju. ale nejsou kšíry jako kšíry, tak pozor!!! Tyto jsou jen na tlapky a pes nenamha vubec pater: http://www.baron.cz/pes/nylonove-ksiry-tlapicky-cervene-45526-k-KP000008-X000837-X000841-X000848.html

a tyto seženete všude, ale dle méh nazoru nezabrání naporu na páteř, stejně má nejvetsi tlak na krku: http://www.baron.cz/pes/velurove-ksiry-voditkem-ruzove-4563-k-KP000008-X000837-X000840.html

Kazdy at si zvoli sam, tohle je jen moje zkusenost!
kjaja

21.08.2009
my používáme na dlouhé procházky kšíry od firmy red dingo.jsou super.no a když jdeme jen čůrat tak používáme obojek.myslím ale že kšíry jsou lepší protože neničí tolik srst.
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "obojok alebo popruhy?"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist