Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
čip Téma:

čip

palma,večice

22.04.2009
ahoj,kdyz se pejsek ztrati najdouho podle čipu????
kuki

22.04.2009
záleží na tom v jakém registru je přihlášený.Druhů čipů je více a podle toho také probíhá hledání majitele.Znám také majitele který nechal svého psa očipovat ale už ho nezaregistroval,takže je samotné čipování na nic :(
Zuza
www.pata.estranky.cz
23.04.2009
Ahoj, ja mam taky očipovené psy, naivně jsem si myslela, že když je čipovaný, znamená to, že to nahlásím a oni mi ho najdou, kde je, ale je to OMYL. čip je taková známka, která je nepřenosná a pokud máš pejska zaregistrovaného v národním registru (většinou to tam posílá veterina) tak pokud pejska nekdo najde a ma čtečku na čip,podle čísla, které se mu tam zobrazí, zjistí v registru majitele a kontakt na něj, ale vše záleží na vybavení nálezce, bez čtečky je ti čip na nic.
Pak jsou různé druhy čipů, mě před rokem nabízeli tyhle, jen na území ČR, pak celou EU a svět, ja si zvolila EU, takže pokud se mi pejsek ztrati za hranicemi a nálezce má čtečku, je reálná šance, že se pejsek dostane zpátky. Dostala jsem mezinárodní pas, kdy můžu s pejskem do určitých zemí EU vycestovat bez veterinárního vyšetření a někde povinné karantény. Cena tohoto čipu byla kolem 900,-. více informací najdeš na www.narodniregistr.cz Samozřejmě ti čip nezaručí 100% návrat pejska zpátky,a le je tam větší šance:-)) U svých psů mám tedy čip, pak hledáček (s adresou, jménem a tel.čísle) a známku od města. Takže si můžu říct, že jsem udělala maximum a pevně doufám, že se mi nikdy neztratí!!! Po čipování jsem obdržela od národního registru takovou kartičku s čárovýmkodem a číslem psa, údajně je to takoá OP pro psa a pokud nemáš u sebe očkovák tohle ti stačí, je to velké jako kreditka a máš na to různé slevy :-)))
Pro příklad mě teď chytli policajti a kontrolovali mi psy, když jsem jim řekla, že jsou čipovaní, jen se divili a čtečku stejně u sebe neměli, takže to je asi ten přístup:-(. Ale tohle bylo v Pardubicích.
palma.vacice

26.04.2009
aha dík ale vím kolik to stojí můj peksek uz tomá ale my jsme si myslely že kdyz ma ten cip tak ze kdyz nam ho najdou tak nam to reknou a ze staci proste mit jen ten cip...:(m
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "čip"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist