Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
Začal se počurávat Téma:

Začal se počurávat

Ivana

16.02.2009
chtěla bych se někoho z vás zeptat, proč náš Bišonek jménem Tom má tendenci jít počůrat např. boty, stůl, koš na prádlo, apod. Jsou mu dva roky a když byl malý, tak chodil na plenu pod ležáky zakoupené v lékárně. Když byl větší, tak s ním žádné problémy nebyli, ale v loni byl dán k pokrytí a od té doby se to ještě zhoršilo. I když mu vynadáme, tak mu to nevadí a jde to udělat opět znovu nebo když přijde z venku a zvedne nohu u bot. Chtěla bych se někoho z Vás zeptat, jestli s tím máte také nějaké zkušenosti nebo jestli byste mi mohl někdo poradit. Děkuji, Ivana
lenule
krejci.lenkaa@seznam.cz
22.02.2009
Ahoj, kdo mi prosím poradí. Mám 3letou fenečku bišonka, ted jsme jí pořídili kamaráda, kterého nám darovala mladá rodina, s tím, že ho nezvládá. Jsou mu také 3 roky. Doma nám ale začal všechno očůrávat, jak v naší nepřítomnosti, tak i před námi. Naše fenka ted hárá, má to souvislost? Poradí mi někdo, jak to pejska odnaučit, už jsme z toho neštastní a neradi by jsme ho dávali pryč. Děkuji vám. Lenka
piškot
p_iskotek@seznam.cz
27.02.2009
Ahoj, kdyby někdo věděl na tyto otázky odpověď,tak mě tím taky moc pomůže. Mám 3 roky starýho Benjího. Toto začal dělat už v roce. Nikdy to teda neudělal předemnou.. pokaždý jen když je doma sám a nebo když jsem byla na druhým konci bytu. Zkoušela jsem všelijaký postřiky, octovou vodu, pepř nic nepomáhá. Tak se snažím brát ho všude sebou,aby neměl čas jít a počůrat zeď a teď i to začalo i s počůráváním pelíšku. Taky jsem bezradná!
sankli

29.03.2009
Ahoj, mám ročního bišonka.A stejný problém. Psi prostě značkují své území! Zvlášť když cítí dalšího psa nebo fenku. Octová voda nezabrání označkování, ta zlikviduje pach moči. Pepř radši nepoužívejte! To jen zničíte psu čich.Do pelíšku se mi taky vyčůral...protože jsem ho vyprala a krásně voněl! A moje rada? Fenky neznačkují.
Ája

29.03.2009
Máme doma tři fenky bišonka a ani jedna neznačkuje, i když se hárají. První jsou tři roky, druhé dva a třetí byl rok. Neznám, co je to značkování bytu. Asi je to opravdu jen výsada pejsků, fenky to nedělají. Ale také asi záleží na výchove. Slyšela jsem, že má kdosi doma čtyři fenky a značkují všechny. Počůrají si i misky na žrádlo, pelíšek i postel. Určitě je základem výchova. Na naše holky si v tomhle opravdu nemůžu stěžovat, jsou nadmíru čistotné za všech okolností. Když potřebují, dají mi to najevo a i v noci mne vzbudí ... manžel spí jak dudek :-)
Buďte trpělivý a hlavně důslední
palma.vacice

17.04.2009
to si teda poradila...
Zuza

18.04.2009
ahoj, já mám stejný problém, když jsem měla jednoho pejska, byl skvělý od 4 měsíců byl čistotný a vydržel než se šlo ven, po roce jsem pořídila druhého, ten samozřejmě chodil na plínu, ale tady se to zaseklo. SIce si řeknou oba, že chtejí ven, ale i tak se občas stane, že se některý z nich někde vymočí, protože je při tom nenachytám nevím, který z nich to byl a nemužu ani zasáhnout. Zkoušela jsem ocet na ta kritická místa, ale nic nepomohlo, tak mám rozstříhanou plínu a kde to dělají je prostě plína. Venku je za každý bobeček chválím, ale mám ještě problém, muj mladší pejsek začal pomočovat jídlo tomu druhému, ráno dostanou každý jídlo, oba ho sní a pak se stane, že ten mladší pomočí misku tomu staršímu, když jsem se ptala, co to znamená, řekli mi, že se snaží získat vůdčí postavení,ale jak se toho zbavit to nevím, trestám, když ho vidim, ale nechápu to.
kuki

18.04.2009
a Zuzi co na tom nechápeš?Začni se více zajímat a tento problém a jistě hned pochopíš o co jde.Na trhu je mraky publikací stačí si jen vybrat,číst a hlavně chtít pochopit.Jinak je to problém na delší psaní proto ti to zde fakt rozepisovat nemohu.Trestáním ale rozhodně ničeho nedosáhneš možná jen toho že se ti kluci třeba začnou prát,když to ty nezvládneš.Hodně štěstí
plama,vacice

19.04.2009
já mám problém můj pejsek už uměl čůrat venku ale ted se zacal zas POčůrávat doma a já nevím co stím mi mu tovysvětlujeme ale nic nepomáhá...:(dík za radu...
Zuza

19.04.2009
Kuki, nemyslíš si, že to přeháníš s tím napadáním lidí (soudě, z tvých příspěvků) tady se lidi snaží, aby jim někdo pomohl ne aby je jen kritizoval.
Veř, že se o problém dosti zajímám, ale psala jsem, že nechápu proč muj mladší pes pomočuje misku staršímu, že ho kontroluju a když to udělá, následuje trest, což je v pořádku (a nato jsem se ptala v CHs a na cvičíků instruktorů a chovatelů. To že občas doma něco pomočí mě taky štve a opět jsem se ptala, takže mi bylo řečeno, že se to občas stává u dominantních pejsku, přijdou do puberty a snaží se získat vůdčí místo, což je práve důsledek té dominance, horší je, že je jen značkování, takže často si toho ani nevšimnu nebo to tam je a nikdo se k tomu samozřejmě nehlásí. Zkoušela jsem připravky co mi poradili př. ocet na místa, ale moc to nezabralo.... Není to nijak strašný, ale čas od času se to hold stane a co mi říkali lidi, tak jak to přišlo tak to i odejde, protože jnak jsou čistotní oba.
Jarka

02.06.2009
Můj bišonek chodí na plínu. V noci vydrží se nevyčůrat, ale jak ho to mám odnaučit vedne? Je doma sám. Ráno jdeme ven v 5 hod a pak třeba až ve 14. Vydrží to?
kuki

02.06.2009
Zuza nemyslím si že bych někoho napadala.Ani tebe ne.A rozhodně to nemám ani v úmyslu.Jen se divím, když informací je v dnešní době spousta a opravdu od odborníků, proč někdo s podobným problémem (jako např. ty) píše na diskusi místo aby se snažil vyhledat odbornou radu a problém řešil.Ne jen zkoušel systémem \"pokus, omyl\" ,což může napáchat víc škody než užitku.Hezký den tobě
palma,vacice

08.06.2009
kuki tak to neres proste se chce jenom hadat tendle web neni od toho aby se tu nedo hadaltak napis at te nechá ze na to tu bejt nemusis a mas to a zuzo ty si nech kuki se snazila poradit tak napis jen svojí varzy at uz si vyberou!!!
Zuza

09.06.2009
aha tak to jsem tu radu od Kuki nenasla (odkaz na knihy je krasne,a le nejaky typ nebo neco by se hodilo vic) a hadat se opravdu nechci tenhle web je o radach ne o tom, ze Kuki a ji podobni budou jen kritizovat chovani jinych asi ne tak zkusenych chovatelu a v mém případě jsem se skutečně velice pečlivě zajímala o problém, ptala jsem se na webech, na cvičáků u chovatelů a na řadu přišel i psí psycholog, ale to je teď stejně jedno. Kynologie mě baví proto se pořád na něco ptám, ale nelíbí se mi, když někdo někoho bezdůvodně napada!
Tento problem resim i kdyz se to ted markantne zlepsilo, jak mi radili chovatele, chce to proste cas, znackovani je hold vysada nekterych dominantnich pejsků a za poslednich 14 dní se mi nic podobneho nestalo ani pomocovani jidla ani znackovani! Pevne doufam, ze to vydrží, ale co mi pomohlo, bylo, že jsem na kriticka místa dala plínu (nastrihanou) v pripade u zdi jsem ji prilepila asi je to odrazuje a tolik nelaka:-))
kuki

09.06.2009
Ahoj Zuza.Tak tedy konkrétně:zkus knihu od Ivo Eichlera.Tam najdeš skutečně odpovědi a odborné rady na mnoho otázek a problémů.A hlavně fungují :)
Jana

12.06.2009
Ahoj, ja mam dvou letou holcicku, je velice cistotna, ale mela jsem predtim kluka a to je sakra rozdil, priklanim se k teorii, co tu psala Zuza, ze je to jejich vysada, taky jsem s tim nic neudelala, postriky, rady.... pak dospel a odeslo to samo. Kuki, ty jsi asi \"velky odbornik\" s temi tvymi kritickymi prispevky, vid. Vsem co je trapi tenhle problem, drzim palce, ale je to jako u lidi, kazdy je jiny a \"zaruceny\" rady ne na kazdeho funguje.
Ivča
boro07@seznam.cz
02.11.2009
Ahoj. Mám 7měsíční fenku, která se každou noc vyčůrá a vykaká na stejné místo v bytě. Našla si samozřejmě to nejlepší - koberec v předsíni, který je pod masivní skříní. Je potrestaná novinami, pořídila jsem jí i plastovou podložku, na kterou může chodit. Ale ani si jí nevšimne. Pokud jezdíme na chatu nebo ke známím, vždy tam vydrží celou noc se nepočůrat. Poradí mi někdo co s ní mám dělat a hlavně jak se mám zbavit zápachu moče z koberce? Díky Iva
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "Začal se počurávat"

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist