Bišonek Bišonek Havanský psík Boloňský psík Coton de Tuléar Maltézský psík Lvíček
Standard F.C.I. 215 [en]
Standard F.C.I. 250 [en]
Standard F.C.I. 196 [en]
Standard F.C.I. 283 [en]
Standard F.C.I. 65 [en]
Standard F.C.I. 233 [en]
Bišonek

Bišonek fórum    
Chovatelské potřeby pro psy, profesionální kosmetika, péče o srst a štěňata | www.dog-shop.cz

Chovatelské potřeby
zpět
Koupání Téma:

Koupání

M!c!nKa
michaelatisovska@seznam.cz
29.12.2008
ahoj no my když klaudinku vykoupeme tak vypadá jak malá krasa ale rozkošná krysa a jak ji usušíme tak vypadá jak nejaka královna..
M!c!nKa
m
29.12.2008
no taaak lidi pišteee
sáruška

03.01.2009
Ahojte! Já jsem se Vás chtěla zeptat kolikrát za měsíc koupete bišonky mojí Kettynce to stačí j za měcíc prej to vysušuje kůži a co vy kolikrát koupete vašeho pejsánečka?
sáruška

03.01.2009
promiňte lidičky tam jak je: stačí j za měsíc tak to má být stačí jednou za měsíc:-D pardooooon:-D
palma,vačice

05.01.2009
akorát nechápu proč se omlouváš ty pardooooone
duk
duk123@centrum.cz
08.01.2009
Ahoj, měl bych dotázek resp. dva jaký volit šampón (výrobce Héry) pro 8 týdenní bišoní mimino :-) ten pro štěňata nebo ten pro plemena s bílou srstí, ale ten zase není štěněcí ale psí dospělácký.Ten pro prcky bude asi štrnějsí že jo, nebo je to v podstatě jedno? A druhý dotázek jak často koupat takové mimino.Beru že se normálně pohybuje doma a sem tam si odskočí na loužičku ven čili žádný extra špindíra. Jde mi o to jestli se mu častým koupáním nemůže např. vysušovat nadměrně kůže nebo tak něco podobného.Děkuji za případnou odpověď.
J.Garnett
J.Garnett@seznam.cz
22.01.2009
Mi poradila paní, která mi psa stříhá normální dětský šampon zn. Pufík a jsem spokojená, umeju, opláchnu a mokrého začnu česat a postupně fémuji
Veronika
milaniiss@centrum.cz
08.02.2009
Sampon neni dulezity....bud normalne pro stenatka...ja sveho koupala uz v prvnim mesici kdyz byl jako čune z venku normalnim ze zverimexu pro stenatka..ale ten pro maly deticky vam klidne staci.pejskovi to neublizi..jen at neni extra parfemovyny....nekdy to pejskum vadi a maji stoho vyrazku...detsky damponek muze byt.
Veronika
milaniiss@centrum.cz
08.02.2009
Jinak pejska koupu jednou za 14 dní zhruba.To poznate..kdyz pejsek je spinavy..a to ten muj je porad tak hodne casto a nevadi to.nektere sampony obsahuji olejicek ktery kuzi chrani a nenvysusuje po koupani.
Gába
gabi.studenka@seznam.cz
27.04.2009
Ahoj, štěnda můžete koupat již v ranném věku. Myslím, že jinak to ani nejde. Osobně bych si zamatlaného psa do postele nevzala. Důležité je použít po šamponu kvalitní kondicionér nebo balzám, právě proto aby se kůže nevysušovala. My koupeme každý týden - 1 x za 14 dní, ale to je max., protože máme zahradu a berňáky, takže když bišon vyběhne na zahradu, je do pěti minut jako prasátko.
Zuza
www.pata.estranky.cz
28.04.2009
To GABA: četla jsem si tvoje příspěvky a vypadá to, že máš s bišonky bohatou zkušenost, chci se zeptat ke koupání, mám dva pejsky bišonka a bolonáčka a koupu v Here a obcas to prostridam bea natura, celkem mi to vyhovuje, ale u bišonka mam problém u předních tlapek se mi v dolní části začala velice vysušovat srst, je jako papírová, je fakt, že pejsky každý den oplachuji ve vaně hlavně packy a genitálie, než mi jdou do postele, ale taky na ně používám i kondicioner a na ta tlapky krém a na srst tak jednou měsíčně norkový olej, pravidelně češu, nikde jinde s tím problém nemá, jen u těch předních tlapek zepředu (je to par chloupků, ale fakt to nechápu), poradíš mi co stím, mám to nechat oholit, aby se srst zregenerovala? Ono to vidět není, když je vyčesaný, protože to splyne, ale při česání to cítím a vidím, že ta srst je suchá, je to fakt pár chloupků:-))). Jinak srst má kvalitní akorát tohle místo je problematické. A taky na bolonacka pouzivam stejny sampony jako na bišonka, doufam, že to tak nevadí , srst má krásnou, žádné cucky a splsnatění. Gabo nemáš nějaký web či něco, kam se můžeme podívat? Bišonci jsou úžasní pejsci, ale mají svojí hlavu. Každopádně bych svoje kluky neměnila!
Gába

28.04.2009
Ahoj Zuzi, předně, nejsem žádný odborník. Jen se snažím předat to, co vím, co mám vyzkoušené. Každý si musí kosmetiku vyzkoušet a ošahat, klidně i trochu experimentovat, každému vhovuje něco jiného. Pokud ti vyhovuje tato kosmetika, používej ji dál. K těm pacičkám, já bych to zatím nestříhala. Zkus udělat nějaký zábal, já bych vyzkoušela jojobový nebo avokádový olej(např.K101 od ISB) Dobré je také udět občas koupel tlapiček. Nějaký dobrý balzám (např. od ISB-PH balance)rozpustit v troše vody a pejska do téhle lázně na 10-15 minut postavit. Možná bych taky přidala lžičku olivového oleje na granulky, ale to je spíš na celkovou kondici srsti. U Tebe je to spíš lokální problém.
Manželova maminka má také boloňáčka, ta mu zase 5x denně myslila packy psím mýdlem, protože neustále lítá z domu na zahradu a naopak, tak aby jí nenanosil. Pes měl úplně \"hnusné \" pacičky. Vysušené a hnědé. Tak jsem jí to zatrhla, teď ho propláchne jen vodou, případně večer použije trochu šamponu a vyfouká mu ty packy, ať je nemá dlouho mokré a zlepšilo se to.
Je to složité, vím, že některé špičkové chovatelky bišonů třeba kondicionéry vůbec nepoužívají, ale já bych se bez něj neobešla.
Koupat můžeš určitě oba pejsky stejně., pokud nemají žádné specifické problémy.Jak jsem tady někde psala, já používám Iv San Bernard, jsem s celou řadou velmi spokojená a komu jsem ji doporučila, ten si ji zatím vždy velmi chválil.Vhodná je i pro velmi citlivé pejsky (odzkoušeno).
S Herou ani S Beou nemám zkušenosti, takže ti nemohu doporučit některý jejich výrobek. Skvělá je také Khara, dražší, ale velmi dobrá, ovšem pro mě příliš voňavá.
Stránky bohužel nemám, zatím není čas. Moc bych je chtěla, snad v létě, až nebudou děti chodit do školy.
Snad se tady k nám ještě někdo připojí a napíše své zkušenosti a rady.ahoj
Janula

28.04.2009
Pozorně čtu tyto rady a jsem hrozně ráda za ně!Moc děkuji.Snažim se jich držet.Já mám skoro ročního bišonka,Danika.Byl to můj sen mít pejska.Nikdy jsem si nemyslela,že si nás tak všechny v rodině \"ochočí\"!Nikdy jsem neviděla tolik citu a lásky u mého už dospělého syna (26let)!Jak přijde z práce tak se s ním mazlí jak syn tak i manžel!A ted něco o koupání.Náš Daník taky líta po zahradě ale když je sucho tak ho umyju jenom večer.Já používám šampony zn.KW.Jsem spokojená.Ale myslím sï.že kvalita srsti záleží i hodně na stravě.Mně jako laikovi bylo doporučeno krmivo zn.ARDEN GRANGE.Myslím,že je opravdu kvalitní.Známí mají taky bišonka,dávají mu K9 a jeho srst je o poznání horši.Jinak zdravím všechny bišonky!
Zuza

28.04.2009
TO GABA: díky moc za radu, zkusím to a uvidim a když nebude zbytí zkusím přední packy ostříhat nakrátko až půjde na stříhání, třeba mému bolonáčkovi tohle pomohlo, když s emu menila štěněcí srst na dospěláckou, no každopádně je to pro mě záhadou, když oplachuju hl. vodou nebo když už tak opláchnu šamponem s kondicionerem, ale je fakt, že tak 1x denně min. před spaním. Já krmím proplanem s lososem a občas i vařím a jsem spokojena, stříhačka sice není odborník na bišonky (má jinou ch.s), ale srst mi chválí , že jí má krásně hustou. a je pravda, že o změně stravy a změně kosmetiky zmizely rezavé skvrny kolem genitálií a huby.
gába

29.04.2009
Ahoj,no, marná věc, mít psa je dneska věda. My krmíme značkou Best Choice. Jak velké psy, tak malé a také jsem velmi spokojená. Špatná strava se vždy objeví v kvalitě srsti, jen to někdy trochu trvá, a pak člověk neví, z čeho to je. Nicméně ke mně na stříhání chodí holka s bišonem, kterého krmila Royalkou a na mou radu ji změnila a doplnila ještě vitamíny na srst, protože kvalita srsti byla nic moc i přez to kvalitní krmení. Teď se to už o hodně zlepšilo, ani nevím, čím teď krmí. Z toho vyplývá, že ani nejkvalitnější krmení nemusí být to pravé pro toho našeho pejska, musí se to odzkoušet. Ale koupání, to je horor. Všichni bišoni, kteří ke mně chodí, jsou ve vaně hodní, jan naše Meg dělá stále ciráty. Já se ji divím, vždyť to absolvuje kažký týden a stejně se se mnou pořád bije, když ji oplachuju hlavu. To je pekelný cirkus. No, a pak mám radit svým klientům, jak pečovat o své pejsky.
Jméno (přezdívka):

Email:
Komentář k tématu "Koupání "

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Provozovatel nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Prohlášení o ochraně osobních údajů
© 2002 - 2017 Chovatelské potřeby ZOOTOP
toplist